Orbán Viktor a forradalmi Iránt a népi Kínából köszöntötte. Áder János még mindig nem tért magához az azeri elnökkel folytatott kellemes csevely okozta sokkból, amikor megfogalmazta melegszívű gratulációit új barátjának, az ajatollahnak. Kövér egy idióta, Martonyi szerint hagyományos, jó kapcsolataink vannak Iránnal. Ebből a díszes társaságból talán Lázár János hiánya a legégetőbb. Ő Pozsgayval vigasztalódik, amiért kihagyták a buliból. A magyar külpolitika aktuális mélypontja több, mint dilettáns káderek bénázása, hogy megértsük miért, vigyázó tekintetünk irányítsuk Iránra.
Egy iráni hírügynökség szerint Magyarország gratulált az iszlám forradalom 35. évfordulóján. Rajtunk kívül csupán Kirgizisztán, Tadzsikisztán, Brunei és Azerbajdzsán küldte el jókívánságait Iránnak. Ezzel egy olyan rezsim felé tettük meg a legmagasabb állami szintű gesztust, amely módszeresen semmibe veszi az emberi jogokat, erőszakos cselekedetek sorával megsértve saját jogrendszerét. Irán nemzetközi jogi kötelezettségeit is sajátosan értelmezi, a 2009-ben őket is elérő arab tavaszt követő megtorlások alkalmával nem riadtak vissza a kövezéstől, a korbácsolástól és a csonkítástól sem éppúgy, mint a tüntetők ezresével történő letartóztatástól. Egy 2013-as ENSZ jelentés szerint csak 2012-ben 297 hivatalos és további 200 titkos kivégzést hajtottak végre az országban. Az emberi jogok semmibe vételének tán legékesebb példája, hogy az iráni bíróságokon a nők szava fele annyit ér, mint a férfiaké. Ezzel az országgal cimborálunk épp.
Ezek után tán nem meglepő, hogy magyarázatot várunk arra, hogy Magyarország miért támogatja a 35 éve regnáló iráni hatalom vallási fanatizmuson alapuló diktatúráját. Az elmúlt négy év bebizonyította, hogy a Fidesz nem áll a jogállamiság pártján, de az még ettől a brigádtól is meglepő, hogy hazánkat egy jogfosztó állam hű követőjének állítja be. Az azeri baltás gyilkos esete megmutatta, hogy milyen káros az, ha a vélt gazdasági előnyöket a kormány az emberi jogok elé helyezi, elfogadhatatlannak tartjuk, hogy mindez megismétlődjön!
Ám ha mégis ezen az úton haladunk tovább, jó előre felírhatjuk a naptárunkba október elsejét és november hetedikét. A Kína Népköztársaság megalakulására küldött köszöntés minden bizonnyal alaposan fellendíti majd az államkötvény piacot. A Nagy Októberi Szocialista Forradalom megünneplésében pedig már úgyis van rutinunk, ugye elvtársak?